Doradztwo inwestycyjne

Jeśli masz pomysł na biznes, którego nie jesteś w stanie samodzielnie sfinansować, bądź chciałbyś doinwestować istniejące już przedsiębiorstwo, pomocne będzie wsparcie inwestora. Odpowiednio przeprowadzony proces inwestycji i jasno ustalone warunki współpracy między Tobą a inwestorem zadecydują o tym czy wykorzystasz szansę na rozwój Twojego biznesu.

 

Jak się zapewne domyślasz, proces poszukiwania inwestora nie jest prosty. Oczywiście wymaga znalezienia odpowiedniego partnera do dalszej współpracy, ale również odpowiedniego przygotowania przedsiębiorstwa do procesu inwestycji, jak i prezentacji firmy i jej dotychczasowych osiągnięć. Ostatnim elementem jest dokładne ustalenie warunków współpracy. Jesteśmy w stanie wesprzeć Cię we wszystkich tych obszarach.

 

Dzięki współpracy z nami:

  • Znajdziesz wiarygodnego inwestora, który będzie spełniał wspólnie ustalone wymagania;
  • Zaoszczędzisz czas, który jest niezbędny do przygotowania firmy do procesu inwestycyjnego, opracowania dokumentacji, poszukiwania inwestora, analiz ofert, wstępnych rozmów, przygotowania teaserów inwestycyjnych;
  • Będziesz miał profesjonalnie przygotowany teaser inwestycyjny, który podkreśli wszelkie zalety i mocne strony Twojego pomysłu;
  • Będziesz mógł korzystać z naszych konsultacji podczas wszystkich etapów projektu;
  • otrzymasz w ustalonym terminie potrzebną Ci dokumentację;
  • Masz gwarancję pracy z zespołem posiadającym odpowiednie kompetencje, umożliwiające dostarczenie satysfakcjonujących dla Ciebie efektów.

Poszukiwanie inwestora

Poszukiwanie inwestora może budzić pewne obawy, gdyż każdemu zależy na znalezieniu wiarygodnego partnera biznesowego, przestrzegającego ustalone zasady. Dlatego też proces ten to nie tylko znalezienie odpowiedniej oferty, ale również przygotowanie firmy do zmian oraz odpowiednia promocja przedsiębiorstwa, negocjacje inwestycyjne, jak i asymilacja nowego inwestora (zależnie od Twoich potrzeb, rola nowego partnera może być aktywna, bądź pasywna). Poza tym inwestorem mogą być również inkubatory przedsiębiorczości, które wesprą Cię w początkowej fazie inwestycji finansowo, ale również merytorycznie.

 

Jeśli chcesz rozpocząć poszukiwanie inwestora odpowiedniego dla Ciebie, powinieneś mieć dokładnie przemyślany pomysł na inwestycję, przeprowadzoną analizę rynku, finansową, jak i zbadane możliwości rozwoju proponowanej przez Ciebie usługi, bądź produktu. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tych obszarach, zapoznaj się z naszą ofertą w zakresie przygotowywania biznesplanu, studium wykonalności, bądź audytu.

Teaser inwestycyjny

Jest to dokument kluczowy dla przebiegu poszukiwania inwestora. Powinien w ciekawy sposób prezentować Twój pomysł, jego atuty oraz mocne strony, a także cele i wartości jakie planujesz realizować. Co więcej, musi posiadać informacje o branży, której dotyczy, jak i zakresu geograficznego planowanej inwestycji. Inwestora interesują również wyniki finansowe i projekcje finansów, jak i kluczowe warunki transakcji.

 

Mimo zawierania wszystkich tych elementów, dokument musi być zwięźle skonstruowany i intrygujący dla potencjalnego kapitałodawcy. W końcu na jego podstawie zadecyduje czy jest zainteresowany dalszymi rozmowami.